Komunikat organizatora: "Z przyczyn niezależnych od organizatora koncert zostaje odwołany."


Kup bilet

South Side Blues - Koncertu pamięci Tadeusza Nalepy

Szczecin piątek, 29.10.2021 18:00 Villa Sorrento, ul. Mickiewicza 2, Szczecin

miejsca siedzące, nienumerowane

Więcej szczegółów

Opis:

Koncertu pamięci Tadeusza Nalepy i miłośników twórczości ojca polskiego bluesa.

Twórczość Tadeusza Nalepy wyznaczyła nowy kierunek nie tylko w muzyce bluesowej, a jego muzyka nadal elektryzuje starych i nowych słuchaczy. Nazwisko Nalepa na równi z nazwą kultowego Breakout, zespołu, który swoją stylistyką nakreślił nowy, rock-bluesowy trend w polskiej muzyce rozrywkowej, stanowią rozpoznawalną markę.

W Suwałkach o jej jakość dba Tomasz Kierejsza, muzyk, pedagog, instruktor muzyki w Suwalskim Ośrodku Kultury, pomysłodawca corocznych koncertów upamiętniających Nalepę, już po raz czternasty.

W tym roku gospodarz koncertu zaprosił do współpracy, znanych muzyków, którzy współpracowali lub grali z Tadeuszem Nalepą a teraz wspólnie zagrają na scenie wspaniałego i znanego szczecińskiego pubu Sorento jako zespół Souft Side Blues i zagrają koncert pamięci ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy.

Zespół tworzą:
• Jacek Woda Stachurski muzyk, wirtuoz harmonijki ustnej, który przez wiele lat współpracował z zespołem Torlilla Flat z Torunia. Wielokrotnie występował też z Mira Kubasińską i zespołem After Blues ze Szczecina. Był też gościem naszego Suwaki Blues Festiwalu z grupą muzyczną Dreszcz ( 2014 r. i 2019 r.) a także z duetem akustycznym Free Acustic Band. Współpracował ze szczecińską grupą Free Blues Band z która wraz z Tadeuszem Nalepą zagrali wspólny koncert w 1995r.
• Darek Kamiński, znany perkusista, współpracujący przez ponad 20 lat z formacja bluesową Free Blues Band, która była gościem wielu znanych festiwali muzycznych w Polsce w Jarocinie, Toruniu w debiutach w Sopocie, w wielu innych festiwalach i przeglądach muzycznych a także jako zespół towarzyszący znanej gwieździe bluesowej Tah Mahalowi w Poznaniu a także gościła dwukrotnie u nas na Suwałki Blues Festiwal i 5 edycji koncertu pamięci Tadeusza Nalepy. Grał z Tadeuszem Nalepą przez prawie 10 lat wraz z zespołem Free Blues Band, m.in. zagrali razem ostatni koncert w życiu artysty w Tyńcu w Czechach. Związany z takimi muzycznymi grupami jak After Blues i The Breakout.
• Krzysztof Szmatłoch znany basista, współpracujący przez ponad 20 lat z formacja bluesową Free Blues Band, która była gościem wielu znanych festiwali muzycznych w Polsce w Jarocinie, Toruniu w debiutach w Sopocie, w wielu innych festiwalach i przeglądach muzycznych a także jako zespół towarzyszący znanej gwieździe bluesowej Tah Mahalowi w Poznaniu a także gościła dwukrotnie u nas na Suwałki Blues Festiwal i 5 edycji koncertu pamięci Tadeusza Nalepy. Na co dzień Krzysztof Szmatłoch zajmuje się inną dziedziną jako lekarz, jest bardzo znanym i cenionym okulistą.
• Tomasz Kierejsza, suwalski bluesman zafascynowany twórczością Tadeusza Nalepy, przyjaciel, który miał szczęście zagrać z Mistrzem na scenie oraz inicjator corocznych koncertów upamiętniających jego twórczość w Suwałkach. Założyciel znanej bluesowej formacji suwalskiej Dreszcz , działającej prawie 18 lat, teraz współpracujący z zespołem The Breakout wraz z dwoma ex breakoutami.
• Krzysztof Filipkowski znany i ceniony pianista współpracujący z takimi zespołami jak Night Come, Dreszcz, Brutal a teraz związany z zespołem The Breakout.

Zespół zagra w składzie: Jacek Woda Stachurski ( harmonijka ustna )Tomasz Kierejsza (gitary i wokal), Krzysztof Szmatłoch (gitara basowa), Krzysztof Filip Filipkowski (instrumenty klawiszowe), Darek Kaminski(perkusja).
Tym bardziej jest to wspaniała okazja, żeby przypomnieć właśnie w tym miejscu muzykę Tadeusza Nalepy gdyż dokładnie tutaj narodziła się legenda polskiego big-beatu. Zersztą warto też wspomnieć że Tadeusz Nalepa wraz z Mira Kubasińską swoje pierwsze kroki stawiali na Konkursie Młodych Talentów właśnie w Szczecinie.
Kto z nas nie słyszał o legendzie polskiego big-beatu, czyli zespole Niebiesko-Czarni? To właśnie w charakterystycznej drewnianej willi u zbiegu ul. Mickiewicza i al.Wojska Polskiego spotykała się grupa słynnych "Sorrenciaków", czyli młodych ludzi z rejonu ulic: Pocztowej, Jagiellońskiej, 5 Lipca i Bolesława Śmiałego, dla których zasady, honor i muzyka były najważniejszymi rzeczami w życiu. Udało im się. Odnieśli spektakularny sukces, stali się idolami ówczesnej młodzieży w całej Polsce i na stałe zapisali się w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Serdecznie zapraszamy by znów jak co rok wsłuchać się w sentymentalną twórczość miłośników twórczości ojca polskiego bluesa, tym razem znów w znanym szczecińskim klubie Sorento.

PROGRAM:

1. Daję ci próg  

2. Oni zaraz przyjdą tu 

3. ŚWIETY BOŻE NIE POMOŻE    

4. Pozwól mi z tobą tu być 

5. Co się stało kwiatom

6. To MÓJ blues 

7. W pochodzie codzienności

8. Dbaj o miłość 

9. Ona poszla inna drogą

10. Widzę jak co noc

11. POZEGNALNY BLUES

12. Modlitwa

13. Czy zgadniesz dziś widziałem

14. Jedź ostrożnie nie popędzaj kół

15. Karate

16. Na wysoką wchodzę górę

17. kiedy byłem małym chłopcem

    Wysyłka i płatności

    • Bilet Elektroniczny
    • Punkt Obsługi Klienta bilety.fm
    • Przelew bankowy
    • Płatność przy odbiorze
    • platnoscipl

    Szukaj

    Twoje bilety  

    -


    Suma 0,00 zł

    Zapłać za bilety

    Elektroniczny Bilet

    Wydrukuj sam swój Elektroniczny Bilet

    Na to wydarzenie możesz wydrukować swój bilet samodzielnie!

    

    Szybki kontakt

    mail: witaj@biletomat.pl
    tel: 573 803 965 (pon. - pt.: 10 - 17)


    Płatności

    Możesz skorzystać z następujących metod płatności:
    • payU.pl (karty i e-przelewy)
    • płatność przy odbiorze
    • przelew bankowy

    Odwołane wydarzenia

    Brak odwołanych wydarzeń