Kup bilet

54. KONTRAPUNKT: Koniec miłości (1)(K)

Szczecin piątek, 10.05.2019 17:00 Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji, al. Piastów 7, Szczecin

miejsca siedzące, nienumerowane

Więcej szczegółów

cena: 40,00 zł brutto

Inne terminy dla Kontrapunkt 2019:

Miejsce wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji, al. Piastów 7, Szczecin (pokaż inne wydarzenia w tym miejscu)

Opis:

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
Pascal Rambert
Koniec miłości

reżyseria: Dorota Androsz
tłumaczenie: Maryna Ochab
dramaturgia: Michał Kurkowski
scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Mirek Kaczmarek
muzyka: Piotr Peszat
ruch sceniczny: Aleksandra Lemm
asystent scenografa: Krystian Szymczak
inspicjent: Hanna Gruszczyńska

obsada: Katarzyna Herman, Juliusz Chrząstowski

czas trwania: 95 minut
data premiery: 8 września 2018

A więc to będzie łatwe uda nam się to zrobić pierwsi zrobimy to czego nikomu przed nami zrobić się nie udało będziemy pierwsi uda nam się zrobić tak, żeby wszystko poszło dobrze wszystko będzie płynnie i będzie super.

Rozpisany na dwa monologi tekst „Końca miłości" uniemożliwia rozstającej się parze jakiekolwiek porozumienie. W choreografii rozczarowań mężczyzna i kobieta plączą się pomiędzy niespełnionymi oczekiwaniami a śladami dogorywających w nich uczuć. Zdania pełne goryczy uderzają w najczulsze punkty, przywołują najintymniejsze obrazy z pamięci. Dla Pascala Ramberta destrukcja relacji zaczyna się niezauważalnie, niemalże bezobjawowo. Jakby jej rozpad był wpisany w sam początek.

FRAGMENTY RECENZJI:

Najlepszy aktor: Juliusz Chrząstowski (Koniec miłości). Tekst Ramberta to rozmowa mężczyzny
z kobietą, ograniczająca się tylko do wymiany dwóch kwestii! On mówi, ona mu odpowiada. Trwa to około dwóch godzin. Chrząstowski najpierw gra godzinny monodram, po to, by w drugiej części spektaklu tylko słuchać Katarzyny Herman, sam nie wiem, co mu lepiej wychodzi! Mistrzostwo.

Najlepsza aktorka: Katarzyna Herman (Koniec miłości) za to samo, co Juliusz Chrząstowski w ich wspólnym spektaklu. To najtrudniejsze zadanie w aktorstwie − słuchać partnera przez godzinę
i nie być rekwizytem! Jej udało się to w sposób mistrzowski! Sekwencję jej milczenia powinno się pokazywać studentom aktorstwa jako wzorzec wewnętrznego monologu bohatera/rki. Dla Herman to bułka z masłem, bo ona umie słuchać partnera. Tylko ją oglądać i się uczyć."
Tomasz Domagała
domagalasiekultury.pl

Ten spektakl to zwycięstwo Teatru Polskiego (mimo że ekipa pracowała nad Brdą gościnnie), teatru opowieści i teatru, który mnie obchodzi, dotyka, dotyczy, jak zwał, tak zwał. Człowiek, drugi człowiek i to, co ich łączy, a raczej dzieli. Proste? To spróbujcie tak jak w Bydgoszczy.

Jarosław Jakubowski
Tygodnik Bydgoski

Gorzkie rozrachunki pary, która kiedyś kochała się gorącym ogniem, ale ten ogień strawił ich uczucie. Pozostaje im gorycz i wzajemne obarczanie się winą za nieuchronnie nadchodzący rozpad związku. [...] na deskach Teatru Polskiego obejrzałem bowiem premierę, która wcisnęła mnie na półtorej godziny w [...] krzesło. Kiedy miłość odchodzi... zaczyna się pojedynek na słowa, które ranią jak stal.
Jarosław Reszka
Express Bydgoski

Inne wydarzenia w tej kategorii (30 wydarzeń)

Wysyłka i płatności

• Bilet Elektroniczny
    • Poczta Polska
    • Punkt Obsługi Klienta bilety.fm
    • Przelew bankowy
    • Płatność przy odbiorze
    • platnoscipl

Szukaj

Twoje bilety  

-

Suma 0,00 zł

Zapłać za bilety

Elektroniczny Bilet

Wydrukuj sam swój Elektroniczny Bilet

Na to wydarzenie możesz wydrukować swój bilet samodzielnie!

Szybki kontakt

mail: info@bilety.fm
    tel: 91 886 07 21 (pon. - pt.: 10 - 18)
    fax: 91 886 07 28

Płatności

Możesz skorzystać z następujących metod płatności:
    • payU.pl (karty i e-przelewy)
    • płatność przy odbiorze
    • przelew bankowy

Odwołane wydarzenia

Brak odwołanych wydarzeń