Kup bilet

"Ich und Kaminski" | "Kaminski i ja"

Szczecin czwartek, 14.12.2017 18:00 kino Zamek, ul. Korsarzy 34 (wejście A, I p.), Szczecin

miejsca siedzące, nienumerowane

Więcej szczegółów


cena: 15,00 zł brutto

Wybierz typ biletu:

Stan: Brak, spróbuj później

Miejsce wydarzenia:

Miejsce wydarzenia: kino Zamek, ul. Korsarzy 34 (wejście A, I p.), Szczecin (pokaż inne wydarzenia w tym miejscu)

Opis:

Stowarzyszenie OFFicyna i Kino Zamek zapraszają na największy w Polsce przegląd najnowszego kina naszych zachodnich sąsiadów, który odbędzie się w ramach projektu „Tydzień Filmu Niemieckiego". Wydarzenie to na stałe wpisało się już w polski kinowy krajobraz i w tym roku zagości w 11 miastach. Przegląd gwarantuje podróż przez różnorodne filmowe gatunki, mistrzowie spotykają się w nim z debiutantami, hity box-office'u z festiwalowymi odkryciami. Przyjdź i poznaj produkcje które zachwyciły jurorów i publiczność na mi.in.: Festival de Cannes 2017, BFI Londyn Film Festival 2017 czy Berlinale 2017.

„Ich und Kaminski" | „Kaminski i ja"
reż. Wolfgang Becker, fabuła, Niemcy/Belgia 2016, 118 min.

Sebastian Zöllner jest młodym i ambitnym dziennikarzem piszącym o sztuce. Ponieważ do tej pory nie udało mu się ani zabłysnąć, ani zdobyć sławy, której bardzo pragnie, postanawia napisać biografię legendarnego, pop-artowego malarza Manuela Kaminskiego. Ten dawny uczeń Matisse'a i przyjaciel Picassa przed laty wycofał się ze świata sztuki i żyje samotnie w szwajcarskich Alpach. Artysta jest niewidomy, nie tworzy już obrazów, a jedynym łącznikiem ze światem zewnętrznym, ale też strażnikiem chroniącym go przed niepożądanymi przybyszami, jest jego córka. Zöllner uważa, że utrata wzroku, to mistyfikacja, która ma podtrzymać legendę oraz rynkową atrakcyjność prac Kaminskiego. Tę tajemnicę właśnie zamierza ujawnić i opisać w swojej książce. Umawia się na wywiad i po raz pierwszy dzwoni do drzwi posiadłości malarza.
Oparty na bestsellerowej powieści Daniela Kehlmanna pod tym samym tytułem film, w ironiczny sposób opowiada o współczesnych konfliktach: pomiędzy generacjami, światem krytyki i sztuki czy artystą i jego medialnym wizerunkiem. Ale pokazuje też, jak pomiędzy Sebastianem Zöllnerem i Manuelem Kaminskim, których na początku ich znajomości dzieli prawie wszystko, rodzi się wyjątkowa relacja, szczególnie dla młodego dziennikarza.
Obrazem Kaminski i ja na ekrany powraca świetny filmowy duet: Wolfgang Becker, jako reżyser i Daniel Brühl, jako odtwórca głównej roli. Obaj twórcy znani są doskonale także polskiej publiczności z obsypanego nagrodami przeboju Good bye, Lenin!.

Pokazy festiwalowe: Berlinale 2016, Istambul 2016, Camerimage 2016

    Wysyłka i płatności

    • Bilet Elektroniczny
    • Punkt Obsługi Klienta bilety.fm
    • Przelew bankowy
    • Płatność przy odbiorze
    • platnoscipl

    Szukaj

    Twoje bilety  

    -


    Suma 0,00 zł

    Zapłać za bilety

    Elektroniczny Bilet

    Wydrukuj sam swój Elektroniczny Bilet

    Na to wydarzenie możesz wydrukować swój bilet samodzielnie!

    

    Szybki kontakt

    mail: witaj@biletomat.pl
    tel: 573 803 965 (pon. - pt.: 10 - 17)


    Płatności

    Możesz skorzystać z następujących metod płatności:
    • payU.pl (karty i e-przelewy)
    • płatność przy odbiorze
    • przelew bankowy

    Odwołane wydarzenia

    Brak odwołanych wydarzeń